Scroll Top

ДАВНЄ МІСТО-ПОРТ

Витичів, деревне місто, Україна.

Одне із найстаріших поселень в Україні (а саме, на Київщині), невелике село Витичів розташувалося на крутих пагорбах високого правого берега Дніпра. Звідки відкривається чудовий краєвид як на лівий берег, так і на саму річку з безліччю заток і островів.

Витичів, деревне місто, Україна.

Вчені-археологи пов’язують цю місцевість, з її горбами і листяно-сосновими лісами, що ростуть по сусідству, з вкрапленнями плодових дерев, з містом Витичів. Поселення згадується як великий порт на Дніпрі в історико-географічному трактаті візантійського імператора Костянтина Багрянородного «Про управління імперією», складеному між 948 та 952 роками. Про це говорить і встановлений меморіальний знак, що нагадує про давність села.

Витичів, деревне місто, Україна.

І хоча вперше про Витичів згадано у письмових документах лише у середині Х століття. Археологічні розкопки показали, що люди населяли цю територію ще IV-V століттях нашої ери.

Знахідки, зібрані на місці розкопок, зберігаються у сільському краєзнавчому музеї.

Витичів, деревне місто, Україна.

Цікаві факти:
— 1100 року у Витичові відбулися збори князів Київської Русі, метою яких був розподіл удільних князівств.
— На території знайденого археологами Городища на початку 1990-х український письменник-фантаст Олесь Бердник оголосив про створення Української Духовної Республіки. З його ініціативи на місці, де імовірно відбувався князівський з’їзд, за замальовками Тараса Шевченка була зведена каплиця на кшталт козацької з великим хрестом, на кінцях якого розміщено сім малих хрестів та півмісяць.
— Згідно з місцевою легендою, стоячи саме на цьому пагорбі (де зараз стоїть каплиця) апостол Андрій Первозванний поставив перший в історії Київської Русі християнський хрест із зрубаних дерев.
— Село Витичів — кінематографічна місцевість, яка сподобалася режисерам таких фільмів як «Вавилон XX», «Поводир», «Богдан-Зіновій Хмельницький».

Витичів, деревне місто, Україна.

Related Posts

Leave a comment