Чернівецький національний університет (колишня Резиденція митрополитів Буковини і Далмації) є візитною карткою історичної буковинської столиці, яка і сьогодні визначає панораму міста.
Цей архітектурний комплекс був зведений на найвищій височині міста – пагорбі Домінік – і на тодішніх картах шлях, що веде до нього від площі Ринок, називався «дорога до єпископської резиденції».
Історія будови почалася 1794 року, коли австрійська влада дала дозвіл на появу в Чернівцях кафедрального собору та єпископської резиденції. Але ці задуми почали втілюватися тільки з приходом єпископа Євгена Гакмана. Завдяки його зусиллям, імператор Франц Йосип І в 1863 році дав свою згоду на будівництво нової просторої резиденції і затвердив план будівництва, яке почалося в 1864 році з каплиці Святого Івана Сучавського і тривало до 1882 року.
У 1873 році Буковинське єпископство отримало статус митрополії, а за споруджуваною будівлею закріпилася назва – Резиденція митрополитів.
4 жовтня 1875 року за указом Франца Йосипа I відбулося відкриття Чернівецького університету. Саме студентам теологічного факультету і дав притулок тоді Семінарський корпус Резиденції.
З часом будівля повністю перейшла під склепіння науки. І зараз в одному з найстаріших університетів України функціонує вже більше десятка факультетів.
Ім’я буковинського письменника Юрія Федьковича навчальному закладу було присвоєно 1989 року, а у вересні 2000 року воно набуло статусу національного.
Цікаві факти:
— Архітектурний комплекс складається з трьох споруд: Митрополичий корпус (або Палац буковинських митрополитів), Семінарський (був призначений для навчальних цілей) і Монастирський корпус (тут в основному знаходилися чернечі келії і кімнати для гостей).
— Реалізацію проекту зі зведення Резиденції митрополитів втілив чеський архітектор Йозеф Главка. Під його керівництвом побудували заводи для виготовлення високоякісної облицювальної цегли і відкрили ряд кар’єрів з видобутку каменю.
— В оздобленні корпусів використовувалися натуральні матеріали, зокрема, алебастр, мармур і кораловий камінь.
— У структурі будівель використовувалися металеві конструкції, що значно підвищило потужність і довговічність будови.
— За головними корпусами університету знаходиться парк з рідкісними породами дерев, який був закладений ще в проекті Йозефа Главки і створювався одночасно з основними будівлями Резиденції.